Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 13:13
Reklama

Polaków długi za mieszkanie. Rekordzistka musi oddać prawie 2 miliony złotych

Kiedy brakuje nam pieniędzy, nierzadko odkładamy na później regulowanie bieżącego czynszu za mieszkanie. Takie zaniedbanie może prowadzić do piętrzących się kłopotów finansowych, których nie zdołamy naprawić. Warto pamiętać o tym zwłaszcza w okresie świątecznym, który dla większości z nas wiąże się z większymi wydatkami.
Polaków długi za mieszkanie. Rekordzistka musi oddać prawie 2 miliony złotych
Autor: iStock

Nie potrzeba wiele

Aby trafić do rejestru dłużników BIG InfoMonitor, wystarczy niewielkie zobowiązanie. 500 zł w przypadku firm i 200 zł dla osób fizycznych to kwoty, które nieopłacone przez 30 dni dają wierzycielowi zielone światło do wpisania dłużnika na „czarną listę”. Dla wielu z nas jest to wartość niższa od jednomiesięcznego czynszu za mieszkanie. Właśnie temu wydatkowi przyjrzeli się analitycy rejestru, wyodrębniając okoliczności, w których najłatwiej popadamy w zaległości. Ze statystyk wynika, że tylko 10 proc. podmiotów nieopłacających na czas czynszu to przedsiębiorcy. Pozostali najemcy to osoby prywatne. Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia to moment, w którym częściej niż zwykle odkładamy opłatę za mieszkanie na rzecz przygotowania spotkań rodzinnych i prezentów.

„Dla rachunków, w tym czynszów są dwa krytyczne momenty w roku, wakacje i właśnie okres świąt Bożego Narodzenia. Skutki obserwujemy zresztą w naszych statystykach, gdy w pierwszych miesiącach roku zgłaszanych jest więcej dłużników konsumentów niż w innych okresach. Choć oczywiście nie zawsze nieopłacenie czynszu to kwestia wyboru, na co przeznaczyć pieniądze. Niektórzy nie płacą, bo nie wystarcza im pieniędzy nawet na elementarne potrzeby” – wyjaśnia Łukasz Rączkowski, ekspert Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor podkreślając, że im wyższe zadłużenie, tym trudniej z niego wybrnąć.

Rekordzistka ma prawie 2 miliony złotych długu

Z rejestru BIG InfoMonitor wynika, że najsumienniej swoich opłat mieszkaniowych dokonują lokatorzy z województwa opolskiego. Tam figuruje jedynie czterech czynszowych dłużników, których łączna zaległość wynosi 14 198 zł. Z kolei najbardziej zadłużeni są mieszkańcy województwa kujawsko – pomorskiego. Jest ich aż 3 417 i wspólnie zgromadzili łączne zobowiązanie w wysokości 82 314 187 zł. Województwo warmińsko – mazurskie znalazło się na piątym miejscu tego zestawienia. 633 jego mieszkańców jest winnych zarządcom łącznie 180 123 608 zł. W całej Polsce rekord zadłużenia czynszowego pobiła mieszkanka Mazowsza, której wierzytelność wynosi obecnie ponad 1,78 miliona złotych.  


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 26°CMiasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Uzyskaj pożyczkę tutajTreść komentarza: Złóż wniosek o pomoc finansową tutaj z niskim oprocentowaniem 2%, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze mną, korzystając z poniższych danych. https://en.wikipedia.org/wiki/Stefano_Pessina [email protected] WhatsApp: +48 732 104 284 Ciepłe powitanie Wiceprezes i Dyrektor Generalny, Walgreens Boots Alliance. Stefano PessinaData dodania komentarza: 01.06.2022, 11:27Źródło komentarza: Rozbudowa drogi powiatowej w GrajowieAutor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę rodzinę zmarłej o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus 579925890 Data dodania komentarza: 19.08.2021, 21:52Źródło komentarza: ŚMIERTELNE POTRĄCENIE PIESZEJ. APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ I NOSZENIE ODBLASKÓWAutor komentarza: Słony OlekTreść komentarza: Ja często leżę na jezdni. Lubię ten zapach. Szczególnie o poranku jest dość dobrze wyczuwalny. Wszystkim polecam. Pamiętajcie tylko o trójkącie ostrzegawczym i odblaskach!Data dodania komentarza: 25.11.2020, 18:24Źródło komentarza: 54-letni mieszkaniec Wieliczki najechał na mężczyznę leżącego na jezdni Autor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890 Data dodania komentarza: 24.11.2020, 21:27Źródło komentarza: Poznajcie historię Moniki, która walczy o powrót do zdrowia.Autor komentarza: kupiecTreść komentarza: Czy grozi nam czerwona strefa?Data dodania komentarza: 13.10.2020, 10:57Źródło komentarza: Powiat wielicki zmaga się z pandemiąAutor komentarza: TadeuszTreść komentarza: Stop blokowiskiem Wieliczki i okolicData dodania komentarza: 02.10.2020, 18:30Źródło komentarza: Spór o wielickie blokowiska nie ustaje. Głos zabierają posłowie i radni
Reklama
Reklama
a