Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 14:59
Reklama

Złote Gody w zamku Niepołomice

W sobotę, 9 października 2021 w komnatach Zamku Królewskiego w Niepołomicach 20 par z naszej gminy świętowało nadanie przez Prezydenta RP medali z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego.
Złote Gody w zamku Niepołomice

Uroczystość odbyła się z kilku miesięcznym opóźnieniem spowodowanym pandemią, a także czasem jaki upłynął na procedurze nadania medali za długoletnie pożycie małżeńskie.

Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla jubilatów, ale także również dla ich rodzin oraz przyjaciół. To 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Dostojni jubilaci przybyli na spotkanie z najbliższymi, by wspólnie świętować. Przybyłych gości powitał burmistrz Roman Ptak, który wręczał medale. Życzenia i listy gratulacyjne przekazał Przewodniczący Rady Miejskiej w Niepołomicach Marek Ciastoń. Odnowienie ślubów złożonych przed pięćdziesięciu laty przyjął ksiądz proboszcz Stanisław Mika.

Podczas uroczystości wystąpiła Anna Cieśla, wychowanka warsztatów muzycznych w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa.

Pary małżeńskie z terenu Miasta i Gminy Niepołomice, które w 2020 roku obchodziły 50-lecie pożycia małżeńskiego:
1. Danuta i Jan Albertowie
2. Anna i Marian Białasowie
3. Romana i Władysław Chorągwiccy
4. Barbara i Andrzej Ciastoniowie
5. Lucyna i Adam Dumieńscy
6. Janina i Ludwik Franasowie
7. Danuta i Zygmunt Hytrosiowie
8. Wiesława Porębska-Jagła i Mieczysław Jagła
9. Władysława i Stanisław Kołodziejowie
10. Maria i Stanisław Kozikowie
11. Maria i Andrzej Łachowie
12. Krystyna i Franciszek Marchewczykowie
13. Teresa i Piotr Pieprzycowie
14. Kazimiera i Edward Piotrowscy
15. Anna i Adam Sekundowie
16. Teresa i Wacław Tynorowie
17. Józefa i Jan Wareccy
18. Barbara i Tadeusz Wasiowie
19. Bogusława i Marian Zarębowie
20. Irena i Jerzy Żywiccy



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
9,2 mln zł trafi na lokalne drogi. W Brzesku podpisano umowy na pięć inwestycji Powiaty brzeski i wielicki, a także gminy Ryglice, Pleśna oraz Rzezawa otrzymały dofinansowanie na modernizację lokalnej infrastruktury drogowej. Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i zostaną przeznaczone na realizację pięciu inwestycji o łącznej wartości 9,2 mln zł. Umowy na dofinansowanie podpisano w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku. To właśnie powiat brzeski jest największym beneficjentem przyznanych środków. Data dodania artykułu: 24.06.2026 16:08Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0 9,2 mln zł trafi na lokalne drogi. W Brzesku podpisano umowy na pięć inwestycji Policjanci i ratownicy walczyli o życie mężczyzny w kryzysie emocjonalnym W niedzielę, 22 czerwca 2026 roku, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zostali pilnie skierowani do jednej z miejscowości na terenie powiatu wielickiego, gdzie według zgłoszenia pomocy potrzebował mężczyzna znajdujący się w kryzysie emocjonalnym. Data dodania artykułu: 24.06.2026 14:12Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0 Policjanci i ratownicy walczyli o życie mężczyzny w kryzysie emocjonalnym Anna Gąsłowska kończy pracę w szkole w Woli Batorskiej. Przez 42 lata była związana z jedną placówką Po 42 latach pracy w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej na emeryturę przechodzi dyrektor Anna Gąsłowska. Przez dwie dekady kierowała placówką, z którą była związana od początku swojej zawodowej drogi. Data dodania artykułu: 23.06.2026 21:54Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0 Anna Gąsłowska kończy pracę w szkole w Woli Batorskiej. Przez 42 lata była związana z jedną placówką
Reklama
Reklama
Reklamahostovita.pl

Temperatura: 29°C Miasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklamahostovita.pl
Reklama
Reklama
Reklama