Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 12:53
Reklama

Kierował fiatem mając ponad 3 promile alkoholu we krwi - ujęcie obywatelskie pijanego kierowcy

Kierował fiatem mając ponad 3 promile alkoholu we krwi - ujęcie obywatelskie pijanego kierowcy

Ponad 3 promile alkoholu miał mężczyzna, który w środę rano wsiadł za kierownicę fiata seicento. Został zatrzymany przez innych kierowców w Krzeczowie i oddany w ręce policjantów.

W środę (12.08 br.) tuż po godzinie 9.00 bocheńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Wzorowa postawa obywatelska dwóch mężczyzn, którzy nie wahali się zatrzymać nietrzeźwego kierowcy zasługuje na wyrazy uznania i jest wzorem jak powinniśmy zachować się w takiej sytuacji.

Według relacji świadków kierowca fiata seicento jechał w stronę Krzeczowa całą szerokością drogi, zjeżdżał na przeciwny pas ruchu i uderzał w krawężniki. Inni kierowcy widząc tor jazdy fiata, postanowili natychmiast zadziałać, by nie doszło do tragedii. Mężczyzna zmuszony do zatrzymania się zjechał na przydrożny parking, gdzie uniemożliwiono mu dalszą jazdę. Następnie na miejsce wezwano policjantów, którym przekazano kompletnie pijanego kierowcę.

Kierowca fiata, 53-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości sąd może zasądzić wobec 52-latka karę pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto mężczyźnie grozi wysoka kara finansowa i utrata uprawnień do kierowania na wiele lat.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
9,2 mln zł trafi na lokalne drogi. W Brzesku podpisano umowy na pięć inwestycji Powiaty brzeski i wielicki, a także gminy Ryglice, Pleśna oraz Rzezawa otrzymały dofinansowanie na modernizację lokalnej infrastruktury drogowej. Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i zostaną przeznaczone na realizację pięciu inwestycji o łącznej wartości 9,2 mln zł. Umowy na dofinansowanie podpisano w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku. To właśnie powiat brzeski jest największym beneficjentem przyznanych środków. Data dodania artykułu: 24.06.2026 16:08Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0 9,2 mln zł trafi na lokalne drogi. W Brzesku podpisano umowy na pięć inwestycji Policjanci i ratownicy walczyli o życie mężczyzny w kryzysie emocjonalnym W niedzielę, 22 czerwca 2026 roku, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zostali pilnie skierowani do jednej z miejscowości na terenie powiatu wielickiego, gdzie według zgłoszenia pomocy potrzebował mężczyzna znajdujący się w kryzysie emocjonalnym. Data dodania artykułu: 24.06.2026 14:12Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0 Policjanci i ratownicy walczyli o życie mężczyzny w kryzysie emocjonalnym Anna Gąsłowska kończy pracę w szkole w Woli Batorskiej. Przez 42 lata była związana z jedną placówką Po 42 latach pracy w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej na emeryturę przechodzi dyrektor Anna Gąsłowska. Przez dwie dekady kierowała placówką, z którą była związana od początku swojej zawodowej drogi. Data dodania artykułu: 23.06.2026 21:54Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0 Anna Gąsłowska kończy pracę w szkole w Woli Batorskiej. Przez 42 lata była związana z jedną placówką
Reklama
Reklama
Reklamahostovita.pl

Temperatura: 27°C Miasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama