Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 30 grudnia 2025 09:03
Reklama
Reklama

Budowa obwodnicy Podłęża

Odwiedziliśmy teren budowy obwodnicy Podłęża, by przyjrzeć się postępom prac na nowo powstającej drodze, która pozwoli odciążyć Podłęże i Niepołomice, a także poprawi dostęp do strefy inwestycyjnej.
Budowa obwodnicy Podłęża

Przypomnijmy, w ramach przedsięwzięcia wybudowane zostaną m.in:
– 2,2 km odcinka drogi łączącego wschodnie rondo przy zjeździe z autostrady A4 z ulicą Kwiatkowskiego w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej;
– 150-metrowa estakada nad torami kolejowymi linii nr 91;
– przepusty nad rzekami Bogusławą i Podłężanką.

W sierpniu zakończone zostaną wszystkie roboty związane z wykonywaniem nasypów. Na pierwszym odcinku drogi, od ronda do skrzyżowania z ul. Rudzice wykonane zostały już 2 warstwy bitumiczne. Pozostałe prace na tym odcinku to montaż lamp oświetleniowych, wykonanie terenów zielonych, profilowanie rowów, wykonanie zjazdów, zakończenie robót brukarskich, wykonanie ostatniej warstwy nawierzchni bitumicznej oraz montaż barier i wykonanie poboczy.

Na pozostałych odcinkach drogi nadal trwają prace odwodnieniowe, brukarskie, prace związane z profilowaniem terenu oraz skarp, wykonywanie podbudów z kruszyw i przygotowanie budowy do wykonania warstw z betonu asfaltowego. Pozostają jeszcze do poprawy drogi serwisowe, które w czasie robót służyły jako drogi technologiczne.

Na obiekcie nad potokiem Zakrzówek do wykonania są roboty wykończeniowe, warstwa ścieralna, nawierzchnie na chodnikach i montaż barier.

Na wiadukcie nad terenem kolejowym zakończono zbrojenie ustroju nośnego i trwają przygotowania do betonowania, które jest planowane na 25-27 sierpnia. Równolegle wykonywane są prace ciesielskie na ściankach zaplecznych.

Na moście nad rzeką Podłężanka trwają przygotowania do wykonywania nawierzchni z betonu asfaltowego oraz roboty wykończeniowe związane z umocnieniem stożków oraz zabezpieczeniem powierzchni betonowych.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Referendum w sprawie odwołania Aleksandra Miszalskiego?! Rusza zbiórka podpisów Początek 2026 roku zapowiada się jako jeden z najtrudniejszych momentów w dotychczasowej karierze politycznej Aleksandra Miszalskiego. Prezydent Krakowa musi zmierzyć się z rosnącą falą krytyki, która ze sfery debat publicznych przenosi się na grunt formalnych procedur wyborczych. Ugrupowania opozycyjne, pod przewodnictwem lokalnych struktur partii Nowa Nadzieja, jak informuje Polsat News rozpoczęły przygotowania do organizacji referendum w sprawie odwołania włodarza miasta. Głównymi zarzutami są dramatyczna sytuacja finansowa metropolii oraz kontrowersyjna polityka płacowa wobec najwyższych urzędników magistratu. My przygotowaliśmy dla Was sondę na temat ewentualnego referendum.Data dodania artykułu: 29.12.2025 22:04Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0Referendum w sprawie odwołania Aleksandra Miszalskiego?! Rusza zbiórka podpisów Pijany kierowca BMW sprawcą karambolu w Szaflarach. Są poszkodowani! Dziś około godz. 17:00 na drodze krajowej nr 47 w rejonie skrzyżowania z ul. Boczną w miejscowości Szaflary doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kilku pojazdów.Data dodania artykułu: 29.12.2025 21:10Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0Pijany kierowca BMW sprawcą karambolu w Szaflarach. Są poszkodowani! Zmiany w L4 od 2026 roku. Nowe reguły dotyczą wykonywania pracy podczas zwolnienia i wzmocnionych kompetencji ZUS 1 stycznia 2026 roku wchodzą w życie daleko idące zmiany w polskim systemie ubezpieczeń społecznych. Nowe przepisy mają m.in. umożliwić wykonywanie pracy u jednego pracodawcy przy jednoczesnym przebywaniu na zwolnieniu lekarskim u innego, o ile nie będzie to sprzeczne z celem zwolnienia. Dodatkowo od stycznia zaświadczenie o czasowej niezdolności do pracy będzie można uzyskać nie tylko od lekarza, ale i pielęgniarki czy fizjoterapeuty. Zmiany prawne mają także istotnie wzmocnić mechanizmy nadzorcze ZUS.Data dodania artykułu: 29.12.2025 10:06Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0Zmiany w L4 od 2026 roku. Nowe reguły dotyczą wykonywania pracy podczas zwolnienia i wzmocnionych kompetencji ZUS
Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: -1°C Miasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 25 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama