Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 30 grudnia 2025 09:12
Reklama
Reklama

Wymiana książek udała się znakomicie

Mimo zwariowanej pogody udało nam się wymienić książkami. Miłośnicy literatury spotkali się 1 sierpnia, dzieląc czytelniczymi zbiorami.
Wymiana książek udała się znakomicie

Po gorącym lipcu, sierpień przywitał się deszczem. Pech chciał, że Wielka Letnia Wymiana Książek zaplanowana była na 1 sierpnia. Mieliśmy nadzieję, że uda nam się ją zorganizować w parku miejskim, ale nauczeni doświadczeniem lat ubiegłych zastrzegaliśmy, że w razie niekorzystnej pogody przenosimy ją do Laboratorium Aktywności Społecznej przy ul. Bocheńskiej 26. I niestety z tego zastrzeżenia tym razem musieliśmy skorzystać. Na szczęście trafiło na lubiących czytać i to ze zrozumieniem, dlatego pewnie nie było problemu ze znalezieniem imprezy.

Już ponad rok nie było w naszej gminie wymiany książek. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa. Wstrzymana była i letnia i zimowa wymiana. Za to czasu na czytanie było całkiem sporo. Efekt tego był bardzo widoczny, przychodziliście z plecakami, torbami podróżnymi czy wielkimi torbami zakupowymi wypchanymi książkami. Bo w czasie kiedy nawet biblioteki były zamknięte, trzeba było sobie jakoś radzić. Kupowaliście, czytaliście i zbieraliście, a wczoraj się tymi naszymi zbiorami wymienialiśmy. W sumie właścicieli zmieniły 3152 książki. Otrzymywały swoje drugie, trzecie i kolejne życie.

Cieszyło nas, że dzieliliście się swoimi czytelniczymi odkryciami i zachwytami, polecaliście książki i autorów. Tradycyjnie ze stołów najszybciej znikały kryminały, fantastyka i literatura obyczajowa. Poszukiwane były reportaże, książki historyczne i te oparte na faktach. Nowych właścicieli znalazły też albumy historyczne i o sztuce.

1211 książek wymieniono w dziale dziecięcym. To duża radość, że rośnie nowe pokolenie czytelników. Zresztą dzieci nie tylko wymieniały się książkami. Specjalnie dla najmłodszych zaproszeni zostali animatorzy, którzy prowadzili rozmaite warsztaty i zabawy. Postacie z Psiego patrolu zapraszały do wspólnej zabawy i maluchy chętnie z tego zaproszenia korzystały.

Bardzo dziękujemy za Waszą obecność na tym wydarzeniu, życzymy wiele radości z wymienionych książek. Liczymy, że już wkrótce podzielicie się kolejnymi odkryciami. Mamy nadzieję, że wymiana książek odbędzie się zgodnie z planem w lutym 2022 roku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Referendum w sprawie odwołania Aleksandra Miszalskiego?! Rusza zbiórka podpisów Początek 2026 roku zapowiada się jako jeden z najtrudniejszych momentów w dotychczasowej karierze politycznej Aleksandra Miszalskiego. Prezydent Krakowa musi zmierzyć się z rosnącą falą krytyki, która ze sfery debat publicznych przenosi się na grunt formalnych procedur wyborczych. Ugrupowania opozycyjne, pod przewodnictwem lokalnych struktur partii Nowa Nadzieja, jak informuje Polsat News rozpoczęły przygotowania do organizacji referendum w sprawie odwołania włodarza miasta. Głównymi zarzutami są dramatyczna sytuacja finansowa metropolii oraz kontrowersyjna polityka płacowa wobec najwyższych urzędników magistratu. My przygotowaliśmy dla Was sondę na temat ewentualnego referendum.Data dodania artykułu: 29.12.2025 22:04Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0Referendum w sprawie odwołania Aleksandra Miszalskiego?! Rusza zbiórka podpisów Pijany kierowca BMW sprawcą karambolu w Szaflarach. Są poszkodowani! Dziś około godz. 17:00 na drodze krajowej nr 47 w rejonie skrzyżowania z ul. Boczną w miejscowości Szaflary doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kilku pojazdów.Data dodania artykułu: 29.12.2025 21:10Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0Pijany kierowca BMW sprawcą karambolu w Szaflarach. Są poszkodowani! Zmiany w L4 od 2026 roku. Nowe reguły dotyczą wykonywania pracy podczas zwolnienia i wzmocnionych kompetencji ZUS 1 stycznia 2026 roku wchodzą w życie daleko idące zmiany w polskim systemie ubezpieczeń społecznych. Nowe przepisy mają m.in. umożliwić wykonywanie pracy u jednego pracodawcy przy jednoczesnym przebywaniu na zwolnieniu lekarskim u innego, o ile nie będzie to sprzeczne z celem zwolnienia. Dodatkowo od stycznia zaświadczenie o czasowej niezdolności do pracy będzie można uzyskać nie tylko od lekarza, ale i pielęgniarki czy fizjoterapeuty. Zmiany prawne mają także istotnie wzmocnić mechanizmy nadzorcze ZUS.Data dodania artykułu: 29.12.2025 10:06Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0Zmiany w L4 od 2026 roku. Nowe reguły dotyczą wykonywania pracy podczas zwolnienia i wzmocnionych kompetencji ZUS
Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: -1°C Miasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 25 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama