O postępie prac poinformował burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice Michał Hebda. Remont obejmuje przebudowę dotychczasowego pomieszczenia oraz wykonanie dwóch nowych łazienek.
W ramach inwestycji wykonano nowe instalacje, a pomieszczenia zostały wyposażone w urządzenia dostosowane do potrzeb najmłodszych użytkowników oraz osób z niepełnosprawnościami.
Prace realizuje firma PUBLIC 3 INVEST GROUP z Mszany Dolnej.
Remont częścią większego projektu
Modernizacja pomieszczeń nie jest jedynym przedsięwzięciem prowadzonym obecnie w placówce. Jest ona częścią projektu „Mądry Przedszkolak”, realizowanego w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Niepołomicach.
Łączna wartość projektu wynosi blisko 1,5 mln zł.
Zakres przedsięwzięcia jest znacznie szerszy niż sam remont. Projekt przewiduje również organizację dodatkowych zajęć dla dzieci, zapewnienie specjalistycznego wsparcia, zakup nowych pomocy dydaktycznych oraz działania związane z podnoszeniem kwalifikacji nauczycieli.
Realizacja projektu ma poprawić zarówno warunki lokalowe placówki, jak również rozszerzyć możliwości edukacyjne i rozwojowe dzieci uczęszczających do przedszkola.
Kończący się remont jest kolejnym etapem prac zmierzających do dostosowania infrastruktury Przedszkola Samorządowego nr 1 do współczesnych standardów oraz potrzeb wszystkich użytkowników placówki.


Napisz komentarz
Komentarze