Kopania Soli "Wieliczka" ponownie otwarta dla turystów. Zwiedzanie odbywa się w niewielkich 10-osobowych grupach

  • 11.02.2021, 17:23
  • Gabriela Kudła
tar-2021-02-11kopaniaaa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Po kilku miesiącach przerwy spowodowanej obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa Kopalnia Soli "Wieliczka" została ponownie otwarta dla turystów. Zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej odbywa się w niewielkich 10-osobowych grupach z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego. Od 4 lutego kopalnie zwiedziło ponad 2000 turystów z Polski i zza granicy.

  - Cieszymy się z tego zainteresowania na tym poziomie na którym jest. Zdajemy sobie sprawę ze ten długi okres zamknięcia kopalni, który był od listopada ubiegłego roku do lutego tego roku spowodował, ze ludzie muszą na nowo przede wszystkim czuć się bezpiecznie w komunikacji publicznej, w przemieszczaniu sale również na nowo musza przyzwyczaić się, że można korzystać z atrakcji turystycznych i muzealnych na nowo korzystać  w pełnym reżimie sanitarnym. - mówi Michał Roehlich,  Prezes Zarządu Kopalni Soli "Wieliczka" Trasa Turystyczna.

Wśród zwiedzających zdecydowanie przeważają turyści indywidualni. 

 - Też na tego turystę indywidualnego nastawiamy się i też do niego kierujemy swoje komunikaty i przekazy, informujące o tym ze jesteśmy otwarci i ze jesteśmy bardzo zadowoleni z tego powodu ze jesteśmy otwarci, że możemy ponownie gościć turystów, bo w końcu po to istnieje Trasa Turystyczna, aby móc to dziedzictwo kulturowe, wielowiekową historie i tradycje, oraz  wspaniałe dokonania wielickich górników  pokazywać jak najszerszemu gronu. - dodaje Michał Roehlich.

Każdy przed wejściem na teren obiektu  przechodzi pomiar temperatury, niemal na każdym kroku pod ziemią i na powierzchni znajdują się także dozowniki z płynem dezynfekującym. Na terenie kopalni obowiązuje noszenie maseczek ochronnych oraz dystans społeczny. 

- Powierzchnia podziemnych wyrobisk pozwala nam przyjąć zgodnie z wytycznymi naszego rządu i przepisami sanitarnymi przyjąć nam około 600/700 turystów dziennie, więc jakby jesteśmy przygotowani na przyjęcie tych ilości w tym reżimie sanitarnym. - tłumaczy Prezes Zarządu Kopalni Soli "Wieliczka" Trasa Turystyczna.
.
Mimo okresu pandemicznego stale działało podziemne uzdrowisko.  

 - Bardzo liczymy na to, ze teraz po otwarciu Trasy Turystycznej, kiedy w świat idzie informacja, ze jesteśmy ponownie otwarci, że to zainteresowanie kuracjuszy czy też osób, które chcą zrehabilitować swoje górne drogi oddechowe w specjalnym, unikatowym i co najważniejszym potwierdzonym medycznie mikroklimacie wielickiej kopalni. - mówi Michał Roehlich.

Podziemną Trasę Turystyczną zwiedzać można od poniedziałku do piątku od godziny 10:00 do 15:00 oraz w weekendy od godziny 9:00-17:00. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu wielicka.tv. Tarnowskie Media Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie (33-101) przy ul. Cypriana Kamila Norwida 18 jest Administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe