Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 11 lipca 2025 03:40
Reklama

Wieliccy policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju z niebezpiecznym narzędziem

Wieliccy policjanci zatrzymali dwóch sprawców rozboju z niebezpiecznym narzędziem

Był bity, przyduszany i straszony maczetą. Tylko dlatego, że nie chciał oddać sprawcom dwóch puszek piwa, które kupił w sklepie.

Do zdarzenia doszło 5 stycznia br.w miejscowości Kokotów.  Dwóch mężczyzn stojących przed jednym ze sklepów spożywczych w tej miejscowości zaczepiło 18-latka, który wyszedł właśnie ze sklepu z dwoma piwami. Mężczyźni zażądali od  niego oddania im trunku, a kiedy odmówił, wówczas został przez nich zaatakowany. Napastnicy bili mężczyznę po całym ciele, przyduszali oraz grozili użyciem maczety. Nie poprzestali na pobiciu napadniętego ale  uszkodzili także jego samochód, po czym uciekli.
W wyniku działań podjętych przez wielickich kryminalnych napastnicy zostali zatrzymani tego samego dnia, na terenie powiatu wielickiego. Napastnikami byli 20-letni mieszkaniec  gminy Wieliczka i 31-latek z gminy Niepołomice.

Mężczyznom postawiono zarzut  rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, który podlega karze pozbawienia wolności od lat 3 do 12 lat.
Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury w Wieliczce. Wobec mężczyzn sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
"Skala tego zjawiska jest nieokreślona" – poseł Józefa Szczurek-Żelazko apeluje do rządu o powstrzymanie nielegalnej migracji i uszczelnienie granic Trwa zbiórka podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie nielegalnej migracji. W Brzesku prowadzi ją poseł Józefa Szczurek-Żelazko, równocześnie apeluje ona do rządu o ochronę polskich granic. To odpowiedź na sygnały, które od miesięcy pojawiają się w przestrzeni publicznej dotyczące napływu imigrantów m.in. przez zachodnią granicę z Niemcami.Data dodania artykułu: 08.07.2025 10:27Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 1"Skala tego zjawiska jest nieokreślona" – poseł Józefa Szczurek-Żelazko apeluje do rządu o powstrzymanie nielegalnej migracji i uszczelnienie granic Jubileusz Koła Gospodyń Wiejskich Klimontów W niedzielę 6 lipca miał miejsce jubileusz 65 lecia KGW Klimontów. O godzinie 12.00 odbyła się Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem księdza proboszcza Wiktora Mentla w intencji wszystkich pań i panów z koła gospodyń.Data dodania artykułu: 10.07.2025 09:13Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0Jubileusz Koła Gospodyń Wiejskich Klimontów Bochnia. Starosta zwołał sztab kryzysowy W Starostwie Powiatowym w Bochni odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, zwołane przez Starostę Bocheńskiego Adama Kortę w związku z trudną sytuacją meteorologiczną. Spotkanie poświęcono ocenie sytuacji w zakresie bezpieczeństwa, energetyki, stanu infrastruktury drogowej i hydrologicznej oraz jakości wody pitnej.Data dodania artykułu: 09.07.2025 13:04Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0Bochnia. Starosta zwołał sztab kryzysowy
Poszukiwany mężczyzna ze zdjęć, podejrzewany o dokonanie oszustwa Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce poszukują mężczyzny, którego wizerunek zarejestrowała kamera bankomatu zlokalizowanego w Piekarach Śląskich. Mężczyzna podejrzewany jest o popełnienie przestępstwa oszustwa t.j. uzyskując kody Blik, które zostały wyłudzone od pokrzywdzonej, wykorzystał wypłacając pieniądze z bankomatu. Jeżeli go rozpoznajesz, skontaktuj się z nami.Data dodania artykułu: 09.07.2025 12:54Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0Poszukiwany mężczyzna ze zdjęć, podejrzewany o dokonanie oszustwa Odkryj możliwości, jakie stawia przed Tobą WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa Praktyczne przygotowanie do zawodu, dostęp do nowoczesnych narzędzi wspierających zarządzanie transportem i logistyką, dobrze płatne staże i zagraniczne wizyty studyjne. Odkryj możliwości, jakie stawia przed Tobą WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa na kierunku „Transport-Spedycja-Logistyka” - od roku akademickiego 2025/2026 zarówno na studiach I jak i II stopnia!Data dodania artykułu: 09.07.2025 12:48Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0Odkryj możliwości, jakie stawia przed Tobą WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa Nowoczesne rozwiązania energetyczne w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Kłaju Trwają prace w budynku Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej typu socjalizacyjnego w Kłaju, które są realizowane przez Powiat Wielicki w ramach projektu „OZE dla obiektów stanowiących własność Powiatu Wielickiego”, finansowanego z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.Data dodania artykułu: 09.07.2025 12:47Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0Nowoczesne rozwiązania energetyczne w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Kłaju
Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 13°C Miasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: BogdanTreść komentarza: Bardzo miło że zostało uwzględnione twórczość Wiesłwa SiekierskiegoData dodania komentarza: 5.01.2024, 21:55Źródło komentarza: ŚMIERĆ i MIŁOŚĆ” w Wielickiej MediateceAutor komentarza: Bogdan MTreść komentarza: Bardzo miło że uwzględniliście Państwo twórczość Wiesława SiekierskiegoData dodania komentarza: 5.01.2024, 21:54Źródło komentarza: ŚMIERĆ i MIŁOŚĆ” w Wielickiej MediateceAutor komentarza: Krys34Treść komentarza: No sprawa już trafiła do prokuratury a Kwaśny miał przywłaszczyć 200 tys. Zł.Data dodania komentarza: 24.09.2023, 12:12Źródło komentarza: Ciesielczyk chce odwołania Kwaśnego z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej w Tarnowie po wybuchu afery na Uniwersytecie Ekonomicznym w KrakowieAutor komentarza: observeTreść komentarza: własnej ciąży - to sama sobie ją zrobiła ?Data dodania komentarza: 21.07.2023, 16:48Źródło komentarza: Oczekujemy od innych sił politycznych jasnej deklaracji, że prawo do przerywania ciąży będzie zagwarantowaneAutor komentarza: HajaTreść komentarza: Obwodnica oddana do użytku rok temu a TIRy jak jeździły tak jeżdżą pomimo zakazuData dodania komentarza: 7.03.2023, 20:00Źródło komentarza: Koniec z ciężarówkami jadącymi przez PodłężeAutor komentarza: Uzyskaj pożyczkę tutajTreść komentarza: Złóż wniosek o pomoc finansową tutaj z niskim oprocentowaniem 2%, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze mną, korzystając z poniższych danych. https://en.wikipedia.org/wiki/Stefano_Pessina [email protected] WhatsApp: +48 732 104 284 Ciepłe powitanie Wiceprezes i Dyrektor Generalny, Walgreens Boots Alliance. Stefano PessinaData dodania komentarza: 1.06.2022, 11:27Źródło komentarza: Rozbudowa drogi powiatowej w Grajowie
Reklama
Reklama
Reklama