Zaatakowali kijami bejsbolowymi dwóch młodych mężczyzn oraz zniszczyli im samochód. Jak się okazało, pomylili się.

  • 15.12.2021, 12:09
  • KPP Wieliczka
Zaatakowali kijami bejsbolowymi dwóch młodych mężczyzn oraz zniszczyli…
Grupa młodych mężczyzn, przy użyciu kijów bejsbolowych oraz deski, zaatakowała dwóch mężczyzn oraz uszkodziła im samochód , a także telefon komórkowy. Jeszcze tego samego dnia, pięć podejrzewanych osób zostało zatrzymanych przez kryminalnych z Gdowa i Wieliczki. Trzech z nich usłyszało zarzuty m.in. uszkodzenia ciała, pobicia przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz uszkodzenia mienia.

11 grudnia około 1:45, dyżurny Komisariatu Policji w Gdowie otrzymał zgłoszenie, że na jednym z parkingów w Gdowie, grupa młodych osób zaatakowała dwóch mężczyzn przy użyciu kijów bejsbolowych oraz deski. Sprawcy pobili mężczyzn a następnie zdewastowali im samochód,skacząc po nim. Później okazało się, że jednemu z pokrzywdzonych uszkodzili też telefon, który miał w kieszeni.Na miejscu funkcjonariusze zastali pokrzywdzonych natomiast sprawcy po ataku zaraz odjechali. Pokrzywdzeni opisali sprawców, nie znali jednak przyczyny ataku. Policjanci natychmiast przystąpili do działań i kilka godzin później zatrzymali pięć osób podejrzewanych o udział w tym zdarzeniu.
Okazało się, że sprawcy pomylili się i zaatakowali nie te osoby, które chcieli. Wcześniej w pobliskiej kręgielni doszło  do konfliktu słownego między jednym ze sprawców a dwoma mężczyznami. Sprawca wezwał „posiłki” i już  w grupie chcieli zakończyć konflikt siłowo. Zaatakowali na parkingu, ale jak się okazuje, osoby które były tam przypadkowo.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, jeszcze tego samego dnia, trzech z nich usłyszało zarzuty m.in. uszkodzenia ciała pobicia przy użyciu niebezpiecznych przedmiotów oraz uszkodzenia mienia. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Myślenicach, wobec sprawców zastosował policyjny dozór, zakaz kontaktowania się oraz zbliżania do pokrzywdzonych a także poręczenie majątkowe. Grozi im teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

 
KPP Wieliczka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu wielicka.tv. Tarnowskie Media Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie (33-101) przy ul. Cypriana Kamila Norwida 18 jest Administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe