W Wieliczce oficjalnie otwarto nowe powiatowe Centrum Wsparcia

  • 25.11.2021, 22:37
  • Wioletta Zarębska
otwarcie-powiatowego-centrum-pomocy-rodzinie-w-wieliczce.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Wieliczce uroczyście otwarto Powiatowe Centrum Wsparcia. W nowoczesnym budynku, mieszczącym się przy ulicy Niepołomskiej swoją siedzibę mają Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności oraz Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Nowe centrum umożliwi osobom niepełnosprawnym i osobom z problemami społecznymi korzystanie z oferowanych usług w jednym miejscu.

Centrum rozpoczęło swoją działalność już rok temu, ze względu na pandemię czekano jednak z jego oficjalnym otwarciem.


W swoim przemówieniu obecna podczas otwarcia Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg, podkreślała jak ważne jest działanie dla drugiego człowieka.


W uroczystym otwarciu brał udział również Łukasz Kmita, wojewoda Małopolski.


Dodajmy, że prace projektowe nad budową Powiatowego Centrum Wsparcia w Wieliczce rozpoczęły się już 4 lata temu. Prace budowane wszczęto natomiast w 2019 roku.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu wielicka.tv. Tarnowskie Media Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie (33-101) przy ul. Cypriana Kamila Norwida 18 jest Administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe