Więcej autobusów, dłuższa trasa

  • 18.11.2021, 09:31
  • UM Niepołomice
Więcej autobusów, dłuższa trasa
O 15 par kursów więcej oraz wydłużenie linii 301 z Niepołomic do Nowego Kleparza – to zmiany jakie wejdą w życie w komunikacji miejskiej Niepołomic.

Rozmowy toczyły się długo i nie były łatwe, ale stawką była poprawa komunikacji z Krakowem, Wieliczką, a także wewnątrz gminy Niepołomice. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jaki to ważny temat, decyduje bowiem o codzienności niemal każdego z nas – uczniów, osób dorosłych dojeżdżających do pracy, czy na zakupy, a także emerytów.

Mówimy o tym dziś, bo to już pewne – już wkrótce pojedziemy wygodniej i przybędzie nam w sumie 15 par kursów: 9 par w linii 301, 5 – linii 211 i jedna dla linii 221. Zmiany wejdą w życie już niebawem, bo dla linii już 221 od 20 listopada, a dla 211 oraz 301 od stycznia 2022 r.

Nowa komunikacja będzie nas kosztowała szacunkowo 3,5 mln zł rocznie.

Przypomnijmy, do naszej gminy jeżdżą z Krakowa trzy linie:
• 211 z Kombinatu, przez Wolicę, Niepołomice do przystanku Chobot Leśniczówka,
• 221 z Małego Płaszowa P+R, przez Rybitwy, Brzegi, Grabie i strefę inwestycyjną do Niepołomic,
• 301 z terminala autobusowego Podgórze SKA, przez Wieliczkę, Ochmanów do Niepołomic – to też jest linia przyśpieszona.

To właśnie ta ostatnia trasa ma zostać wydłużona tak, by można było z Niepołomic dojechać do centrum Krakowa – do Nowego Kleparza.

UM Niepołomice

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu wielicka.tv. Tarnowskie Media Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie (33-101) przy ul. Cypriana Kamila Norwida 18 jest Administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe