Szczęśliwy finał poszukiwań 81-letniego mieszkańca gminy Wieliczka

  • 08.09.2021, 13:30
  • KPP Wieliczka
Szczęśliwy finał poszukiwań 81-letniego mieszkańca gminy Wieliczka
Wieliccy policjanci, po kilku godzinach poszukiwań, odnaleźli zaginionego 81-latka, który wyszedł z domu i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Z relacji bliskich wynikało, że może on potrzebować pomocy lekarskiej.

Wczoraj (7.06.2021) ok. godziny 16:30 wieliccy policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 81-latka, który około godziny 13 wyszedł z miejsca zamieszkania i oddalił się w nieznanym kierunku. Rodzina poinformowała, że mężczyzna ze względu na stan zdrowia, może potrzebować pomocy. Dyżurny natychmiast powiadomił wszystkie patrole w powiecie wielickim przekazując rysopis zaginionego.

Policjanci sprawdzali pola, drogi gruntowe, rozpytywali okolicznych mieszkańców. Po kilku godzinach funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, na jednej z dróg lokalnych zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Okazało się, że to zaginiony.  81- latek nie był w stanie przypomnieć sobie gdzie mieszka, podając mundurowym adres zamieszkania w Krakowie.  Mężczyzna poza lekkimi otarciami naskórka, nie posiadał innych obrażeń i  nie wymagał pomocy lekarskiej. Policjanci odwieźli zaginionego do miejsca zamieszkania i przekazali pod opiekę bliskim.

Policja apeluje. Jeśli widzimy kogoś kto zachowuje się w naszym odczuciu dziwnie, wygląda na zagubionego bądźmy otwarci na zapytanie i zweryfikowanie planów tej osoby. Jeżeli posiadamy informację, że taka osoba ma problemy z pamięcią i w przeszłości występowały incydenty związane z niekontrolowanym opuszczeniem miejsca zamieszkania to koniecznym jest powiadomienie najbliższej rodziny lub jednostki Policji.

KPP Wieliczka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu wielicka.tv. Tarnowskie Media Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie (33-101) przy ul. Cypriana Kamila Norwida 18 jest Administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe