Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 25 lutego 2026 13:55
Reklama
Reklama

Bocheńscy policjanci zatrzymali 30-letniego dilera

Wspólna akcja policjantów z Bochni oraz małopolskich funkcjonariuszy zwalczających przestępczość narkotykową. Zabezpieczono prawie 0,5 kilograma mefedronu oraz ponad 0,5 kg marihuany, a także kilkanaście krzewów konopi indyjskich. 30-latek z Bochni usyszał zarzuty dotyczące posiadania i udzielania narkotyków.
Bocheńscy policjanci zatrzymali 30-letniego dilera

29 lipca br. bocheńscy kryminalni oraz policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP Kraków we wspólnej akcji zatrzymali 30-letniego mieszkańca Bochni oraz ujawnili nielegalną uprawę konopi indyjskich. Przestępcza działalność była prowadzona na jednej z posesji znajdujących się w mieście. W trakcie przeszukania jego posesji okazało się, że mężczyzna uprawiał konopie indyjskie w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach, sprzyjających rozwojowi roślin. W trakcie przeszukania miejsca, funkcjonariusze natrafili także na marihuanę i mefedron. W sumie zabezpieczono prawie 0,5 kg mefedronu, ponad 0,5 kg marihuany oraz 15 krzewów konopi. 30-latek został zatrzymany.  Dodatkowo zabezpieczony został sprzęt służący do uprawy konopi. 30 lipca Sąd Rejonowy w Bochni zastosował na wniosek miejscowej prokuratury tymczasowe aresztowanie wobec 30-letniego mieszkańca Bochni. Mężczyzna jest podejrzany o posiadanie i udzielanie znacznej ilości substancji psychotropowych oraz środków odurzających, a także posiadanie przyrządów służących do uprawy konopi. Grozi mu min. 3 lata pozbawienia wolności. 

Postępowanie w sprawie poradzi Komenda Powiatowa Policji w Bochni pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bochni.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie śmierci trójki nastolatków z powiatu wielickiego. Spłonęli w pożarze samochodu Tragiczny wypadek w małopolskiej Sierczy, który miał miejsce pod koniec sierpnia zeszłego roku, wstrząsnął lokalną społecznością. W wyniku tego incydentu życie straciła trójka nastolatków, co skłoniło Prokuraturę Okręgową w Wieliczce do wszczęcia postępowania. Po dokładnym zbadaniu sprawy, śledczy zdecydowali się nie stawiać zarzutów rodzicom ofiar za rzekomo niewystarczającą opiekę nad dziećmi, pozostawiając tę decyzję Sądowi Rodzinnemu. Chłopcy, jadąc samochodem, który należał do matki jednego z nich, wpadli w przydrożny przepust. Po uderzeniu hybrydowy Lexus stanął w płomieniach. To trudne wydarzenie zwraca uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem młodzieży oraz odpowiedzialnością rodzicielską, podkreślając, jak ważne jest zapewnienie właściwej kontroli i opieki nad nieletnimi.Data dodania artykułu: 18.02.2026 18:42Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie śmierci trójki nastolatków z powiatu wielickiego. Spłonęli w pożarze samochodu Tragiczny pożar w powiecie proszowicki, reanimowano mężczyznę jednak nie przeżył Data dodania artykułu: 14.02.2026 20:49Tragiczny pożar w powiecie proszowicki, reanimowano mężczyznę jednak nie przeżył Obchody 180. rocznicy rabacji galicyjskiej Mszą świętą w Bazylika pw. św. Mikołaja Bpa w intencji Ojczyzny oraz ofiar tragicznych wydarzeń sprzed 180 lat rozpoczęły się obchody rocznicy rabacji galicyjskiej. W uroczystości uczestniczyli bocheńscy samorządowcy ze Starostą Bocheńskim Adamem Kortą i Wicestarostą Ryszardem Drożdżakiem na czele, przedstawiciele Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, a także wiceminister Stanisław Bukowiec.Data dodania artykułu: 16.02.2026 09:02Obchody 180. rocznicy rabacji galicyjskiej
Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 6°C Miasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama