Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 25 lutego 2026 18:52
Reklama
Reklama

Prezydent Krakowa z propozycją nowego planu dla Kazimierza

Zgodnie z zapowiedziami, prezydent Krakowa Aleksander Miszalski wystąpi dziś, 25 lutego na sesji Rady Miasta Krakowa z uchwałą w sprawie przystąpienia do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Rejon ul. Józefa”. To odpowiedź na głosy mieszkańców Kazimierza, którzy sprzeciwiają się inwestycji w rejonie ulic Józefa i Bożego Ciała. Decyzję o rozpoczęciu prac nad planem podejmie Rada Miasta Krakowa.
  • Źródło: KRAKOW.PL
Prezydent Krakowa z propozycją nowego planu dla Kazimierza

Autor: Bogusław Świerzowski / www.krakow.pl

Przypomnijmy, w niedzielę, 22 lutego, prezydent Krakowa Aleksander Miszalski spotkał się z mieszkańcami oraz osobami protestującymi na Kazimierzu. Podczas rozmów wysłuchał ich obaw dotyczących planowanej inwestycji w rejonie ulic Józefa i Bożego Ciała i zapowiedział kroki mające na celu ochronę charakteru tej części miasta.

– Kazimierz jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i kultowych miejsc Krakowa, o wyjątkowej historii i tożsamości. Podczas spotkania z mieszkańcami wysłuchałem wielu głosów, które utwierdziły mnie w przekonaniu, że warto podjąć działania w celu zachowania niepowtarzalnego charakteru tego miejsca – wyjaśnia prezydent Krakowa. Jak dodaje, mieszkańcy mogą również liczyć na wsparcie prawne ze strony Miasta.

Obecnie działka, na której mogłaby powstać budząca sprzeciw mieszkańców inwestycja, znajduje się na terenie obowiązującego od 8 grudnia 2017 roku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Kazimierz”. Plan miejscowy na jej obszarze wyznacza tereny zabudowy mieszkaniowo-usługowej o podstawowym przeznaczeniu pod zabudowę budynkami mieszkalnymi wielorodzinnymi, budynkami mieszkalno-usługowymi lub budynkami usługowymi.

Celem sporządzenia nowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Rejon ul. Józefa” jest ponowne określenie warunków zagospodarowania dla tego terenu. Decyzję o rozpoczęciu prac nad planem podejmie Rada Miasta Krakowa.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie śmierci trójki nastolatków z powiatu wielickiego. Spłonęli w pożarze samochodu Tragiczny wypadek w małopolskiej Sierczy, który miał miejsce pod koniec sierpnia zeszłego roku, wstrząsnął lokalną społecznością. W wyniku tego incydentu życie straciła trójka nastolatków, co skłoniło Prokuraturę Okręgową w Wieliczce do wszczęcia postępowania. Po dokładnym zbadaniu sprawy, śledczy zdecydowali się nie stawiać zarzutów rodzicom ofiar za rzekomo niewystarczającą opiekę nad dziećmi, pozostawiając tę decyzję Sądowi Rodzinnemu. Chłopcy, jadąc samochodem, który należał do matki jednego z nich, wpadli w przydrożny przepust. Po uderzeniu hybrydowy Lexus stanął w płomieniach. To trudne wydarzenie zwraca uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem młodzieży oraz odpowiedzialnością rodzicielską, podkreślając, jak ważne jest zapewnienie właściwej kontroli i opieki nad nieletnimi.Data dodania artykułu: 18.02.2026 18:42Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie śmierci trójki nastolatków z powiatu wielickiego. Spłonęli w pożarze samochodu Tragiczny pożar w powiecie proszowicki, reanimowano mężczyznę jednak nie przeżył Data dodania artykułu: 14.02.2026 20:49Tragiczny pożar w powiecie proszowicki, reanimowano mężczyznę jednak nie przeżył Obchody 180. rocznicy rabacji galicyjskiej Mszą świętą w Bazylika pw. św. Mikołaja Bpa w intencji Ojczyzny oraz ofiar tragicznych wydarzeń sprzed 180 lat rozpoczęły się obchody rocznicy rabacji galicyjskiej. W uroczystości uczestniczyli bocheńscy samorządowcy ze Starostą Bocheńskim Adamem Kortą i Wicestarostą Ryszardem Drożdżakiem na czele, przedstawiciele Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, a także wiceminister Stanisław Bukowiec.Data dodania artykułu: 16.02.2026 09:02Obchody 180. rocznicy rabacji galicyjskiej
Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 0°C Miasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1025 hPa
Wiatr: 6 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama