Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 8 czerwca 2026 20:51
Reklama

80. rocznica śmierci mjr Jana Kaczmarczyka

4 sierpnia wicestarosta Ryszard Drożdżak reprezentował Powiat Bocheński na uroczystościach, poświęconych 80. rocznicy śmierci mjr. Jana Kaczmarczyka ps. „Baca”, dowódcy III batalionu 12 pp AK Ziemi Bocheńskiej, który zginął w przypadkowych okolicznościach 5 sierpnia 1944 r. w pobliżu swojego rodzinnego domu, zabity przez Azerów w służbie niemieckiej.
  • Źródło: Powiat Bocheński
80. rocznica śmierci mjr Jana Kaczmarczyka

Źródło: Powiat Bocheński

Uroczystości rozpoczęty się od mszy św. w kaplicy w Chodenicach, a następnie przeniosły pod pomnik, poświęcony jego pamięci, wzniesiony w 1959 r. Stałym elementem uroczystości jest też Bieg Majora Bacy, organizowany w Chodenicach. W tym roku przypadła jego jubileuszowa, 30. edycja.

 [sk]



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Polityczne zwarcie w Bochni. Radni odpowiadają burmistrz: „Mieszkańcy są wprowadzani w błąd” Narasta konflikt między burmistrz Magdaleną Łacną a większością Rady Miasta. Po tym, jak burmistrz zarzuciła części radnych blokowanie ważnych uchwał i prowadzenie „brudnej polityki”, grupa 13 radnych opublikowała własne stanowisko. Ich zdaniem mieszkańcy otrzymali niepełny obraz sytuacji, a spór dotyczy nie samego rozwoju miasta, lecz sposobu przygotowania projektów uchwał i wydatkowania publicznych pieniędzy. Data dodania artykułu: 08.06.2026 10:34Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0 Polityczne zwarcie w Bochni. Radni odpowiadają burmistrz: „Mieszkańcy są wprowadzani w błąd” Nowe pomieszczenia w Szkole Podstawowej w Podłężu. Gmina inwestuje w oświatę Zakończyły się kolejne prace remontowe w Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu. W budynku powstały trzy nowe pomieszczenia przeznaczone do prowadzenia zajęć indywidualnych z uczniami. Inwestycja zrealizowana została przez Gminę Niepołomice we współpracy ze spółką Infrastruktura Niepołomice. Data dodania artykułu: 08.06.2026 08:35Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0 Nowe pomieszczenia w Szkole Podstawowej w Podłężu. Gmina inwestuje w oświatę Konie, elegancja i tradycja – Niepołomice przez weekend żyły powożeniem Przez cały miniony weekend Niepołomice zamieniły się w scenę rodem z XIX-wiecznej Europy. Piękne zaprzęgi, elegancko ubrani powożący, rasowe konie i atmosfera dawnych dworskich tradycji – to wszystko złożyło się na wyjątkowe widowisko, jakim był V Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia CIAT. Wydarzenie przyciągnęło tłumy widzów i uczestników, a Niepołomice po raz kolejny udowodniły, że są prawdziwą stolicą tej szlachetnej dyscypliny w Polsce. Data dodania artykułu: 07.06.2026 20:35Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0 Konie, elegancja i tradycja – Niepołomice przez weekend żyły powożeniem
Reklama
Reklama
Reklamahostovita.pl

Temperatura: 19°C Miasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama