Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 19:23
Reklama

Orlen chce wybudować reaktory atomowa w siedmiu miastach, również w małopolsce

Warszawa. Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek przedstawił siedem miast, w których spółka chce w najbliższych latach zbudować reaktory atomowe. Do końca tego roku Orlen zamierza ogłosić kilkanaście kolejnych lokalizacji.


- Włocławek, Ostrołęka, Stawy Monowskie, Kraków Nowa Huta, Dąbrowa Górnicza, okolice Warszawy, Stalowa Wola, czyli Tarnobrzeska Strefa Ekonomiczna. Do końca roku przedstawimy w sumie 20 lokalizacji, ale to wymaga współpracy z samorządami. Częściowo z samorządowcami rozmawiamy - promieniał Obajtek, dla którego to właśnie samorząd na szczeblu gminnym okazał się przed mniej niż dekadą skuteczną trampoliną do zapierającej dech w piersiach kariery menedżerskiej na szczeblu państwowym.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklamahostovita.pl

Temperatura: 34°C Miasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklamahostovita.pl
Reklama
Reklama
Reklama