Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 11 sierpnia 2026 14:28
Reklama

Kierowcy rzucili się na alkomaty. Sprzedawcy przestrzegają: należy trzymać je w domu

Po podpisaniu przez prezydenta kontrowersyjnej nowelizacji kodeksu karnego przewidującej konfiskatę samochodu za jazdę po pijanemu, kierowcy, postrzegający siebie jako tych "z grupy ryzyka" ruszyli do sklepów po alkomaty.
Kierowcy rzucili się na alkomaty. Sprzedawcy przestrzegają: należy trzymać je w domu


Wielu spośród nich przyświecała zapewne myśl, ze mając takie urządzenie w samochodowym schowku, w razie wątpliwości błyskawicznie sprawdzą, czy w ich organizmach pozostały jeszcze jakieś ślady niedawnej imprezy.

Tymczasem - jak przypominają sprzedawcy - alkomat to sprzęt delikatny, a od zmian temperatury i wilgotności w aucie może się rozkalibrować, co zaburzy jego wskazania. To zaś grozi... konfiskatą pojazdu.

Dlatego alkomat mieć warto, ale w domu - tylko bowiem w temperaturze pokojowej zachowa swoje właściwości. Warto też pamiętać, że nawet prawidłowo przechowywany, po określonej liczbie wykonanych pomiarów będzie wymagał rekalibracji.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Woda na godziny, cierpliwość na wyczerpaniu. Mieszkańcy Biskupic są wściekli, kryzys uderza też w Gdów Suche krany, woda wydawana z zastępczych punktów, kolejne komunikaty i brak pewności, czy następnego dnia będzie można normalnie wziąć prysznic, ugotować obiad czy zrobić pranie. Kryzys wodociągowy na pograniczu gmin Biskupice i Gdów trwa, a emocje mieszkańców sięgają zenitu. Najtrudniejsza sytuacja dotyczy Jawczyc, Zborówka i części Zabłocia. W internecie padają oskarżenia o chaos informacyjny, wieloletnie zaniedbania i fatalne zabezpieczenie dostaw. Samorządowcy odpowiadają: trwa susza, pobór wody gwałtownie wzrósł, a możliwości systemu są ograniczone. Problem jest jednak znacznie starszy niż obecna fala upałów. Data dodania artykułu: 08.08.2026 18:02 Woda na godziny, cierpliwość na wyczerpaniu. Mieszkańcy Biskupic są wściekli, kryzys uderza też w Gdów 27-latek odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków Kilka dni temu policjanci z V komisariatu Policji w Krakowie w jednej z miejscowości w powiecie wielickim zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie znaczne ilości narkotyków. Podczas policyjnych działań okazało się, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności. Data dodania artykułu: 28.07.2026 14:55 27-latek odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków Potężne dachowanie na A4 pod Bochnią! Części samochodu znaleziono ponad 50 metrów dalej Groźny wypadek na autostradzie A4 pomiędzy Brzeskiem a Bochnią. Samochód osobowy wypadł z jezdni i dachował na 464. kilometrze trasy w kierunku Krakowa. Skala zniszczeń pojazdu robi ogromne wrażenie. Według informacji portalu Bochnia112.pl elementy samochodu, w tym części zawieszenia, zostały znalezione ponad 50 metrów od miejsca zdarzenia. Kierowca został przewieziony do szpitala. Data dodania artykułu: 08.08.2026 17:31 Potężne dachowanie na A4 pod Bochnią! Części samochodu znaleziono ponad 50 metrów dalej
Reklama
Reklamahostovita.pl

Temperatura: 24°C Miasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 23 km/h

Reklama
Reklamahostovita.pl
Reklama
Reklama
Reklama