Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 13:35
Reklama

Małopolska kapsuła czasu

Jest takie miejsce na ziemi, w Małopolsce, gdzie można przenieść się w czasie. Poznać historię kultury średniowiecznej, spotkać się z bohaterami tamtych czasów. Mowa o Zamku Stara Baśń w Grybowie.

Od 18 do 24 lipca w Grybowie odbywał się Międzynarodowy Festiwal Kultury "Dawno, dawno temu na ziemi sądeckiej". W ostatnim dniu wydarzenia uczestniczył Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.

Bardzo dziękuję za zaproszenie na to ciekawe wydarzenie, gdzie teraźniejszość spotyka się z przeszłością. Cieszę się, że wspieramy takie inicjatywy, podczas których atrakcje czekają na wszystkich, niezależnie od wieku. Dzięki takim wydarzeniom można nie tylko miło spędzić czas, ale dowiedzieć się wielu ciekawych historii

- mówił marszałek Witold Kozłowski.

Międzynarodowy Festiwal Kultury "Dawno, dawno temu na ziemi sądeckiej" w Zamku Stara Baśń w Grybowie otrzymało wsparcie w ramach konkursu Mecenat Małopolski 2022.

Historia związana z Zamkiem Stara Baśń nawiązuje do XIII-wiecznych najazdów mongolskich na tereny polskie. Historycy wymieniają 149 najazdów mongolsko – tatarskich na ziemie polskie, ale szczególnie trzy z nich wywarły wpływ na nasze dzieje. W rekonstrukcji Grodu Stara Baśń historia przeplata się z legendą, dlatego nie możemy jej nazwać wierną kopią wydarzeń sprzed 800 lat.

Więcej informacji na temat Zamku Stara Baśń dostępne są POD TYM LINKIEM.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 26°CMiasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Uzyskaj pożyczkę tutajTreść komentarza: Złóż wniosek o pomoc finansową tutaj z niskim oprocentowaniem 2%, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze mną, korzystając z poniższych danych. https://en.wikipedia.org/wiki/Stefano_Pessina [email protected] WhatsApp: +48 732 104 284 Ciepłe powitanie Wiceprezes i Dyrektor Generalny, Walgreens Boots Alliance. Stefano PessinaData dodania komentarza: 01.06.2022, 11:27Źródło komentarza: Rozbudowa drogi powiatowej w GrajowieAutor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę rodzinę zmarłej o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus 579925890 Data dodania komentarza: 19.08.2021, 21:52Źródło komentarza: ŚMIERTELNE POTRĄCENIE PIESZEJ. APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ I NOSZENIE ODBLASKÓWAutor komentarza: Słony OlekTreść komentarza: Ja często leżę na jezdni. Lubię ten zapach. Szczególnie o poranku jest dość dobrze wyczuwalny. Wszystkim polecam. Pamiętajcie tylko o trójkącie ostrzegawczym i odblaskach!Data dodania komentarza: 25.11.2020, 18:24Źródło komentarza: 54-letni mieszkaniec Wieliczki najechał na mężczyznę leżącego na jezdni Autor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890 Data dodania komentarza: 24.11.2020, 21:27Źródło komentarza: Poznajcie historię Moniki, która walczy o powrót do zdrowia.Autor komentarza: kupiecTreść komentarza: Czy grozi nam czerwona strefa?Data dodania komentarza: 13.10.2020, 10:57Źródło komentarza: Powiat wielicki zmaga się z pandemiąAutor komentarza: TadeuszTreść komentarza: Stop blokowiskiem Wieliczki i okolicData dodania komentarza: 02.10.2020, 18:30Źródło komentarza: Spór o wielickie blokowiska nie ustaje. Głos zabierają posłowie i radni
Reklama
Reklama
a