Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 12:59
Reklama

Małopolska kurator oświaty nazwała szczepienia "eksperymentem". Niedzielski: nie powinna odpowiadać za edukację.

Mianem "wybryku osoby, której wydaje się, że może swoim nikłym autorytetem przeciwstawić się całemu światu nauki" określił minister zdrowia wypowiedź małopolskiej kurator oświaty na temat szczepionek. Barbara Nowak w radiowym wywiadzie nazwała szczepienia przeciwko COVID-19 eksperymentem, dowodząc, że statusem osoby szczególnie mentalnie uprzywilejowanej cieszy się zasłużenie.
Małopolska kurator oświaty nazwała szczepienia "eksperymentem". Niedzielski: nie powinna odpowiadać za edukację.

Zdaniem ministra Adama Niedzielskiego, Nowak powinna ponieść konsekwencje swojej wypowiedzi i nie powinna odpowiadać za edukację młodzieży. - Ja osobiście potępiam tego rodzaju oznaki braku rozumu i doradzam powściągliwość - powiedział Niedzielski, dodając, że osoby uprawiające antyszczepionkową propagandę mają na sumieniu życie ofiar COVID-19.

Kurator Nowak gościła w piątek w Radiu Zet. Była pytana m.in o kwestię możliwego wprowadzenia obowiązkowych szczepień dla nauczycieli. Nowak podkreśliła, że jest temu przeciwna, a szczepienia nazwała "eksperymentem".

Nowak: nie powinnam się wypowiadać

Do sprawy odniosła się też sama prokurator Nowak. "Przyznaję, że mając wykształcenie historyczne a nie medyczne, nie powinnam się wypowiadać na temat szczepionki" - napisała na Twitterze.

"Zapewniam, że w Małopolsce uczniowie i nauczyciele są bezpieczni, bo realizowane są cele polityki państwa polskiego" - dodała.

 

Czarnek: wypowiedź pani kurator uważam za szkodliwą

Słowa kurator Nowak komentował również minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Na profilu ministerstwa na Twitterze pojawił się wpis cytujący jego słowa: "Wypowiedź Pani Kurator Barbary Nowak uważam za szkodliwą i absolutnie nie zgadzam się z nią". "Niezmiennie zachęcam wszystkich do szczepień" - dodał minister.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 26°CMiasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Uzyskaj pożyczkę tutajTreść komentarza: Złóż wniosek o pomoc finansową tutaj z niskim oprocentowaniem 2%, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze mną, korzystając z poniższych danych. https://en.wikipedia.org/wiki/Stefano_Pessina [email protected] WhatsApp: +48 732 104 284 Ciepłe powitanie Wiceprezes i Dyrektor Generalny, Walgreens Boots Alliance. Stefano PessinaData dodania komentarza: 01.06.2022, 11:27Źródło komentarza: Rozbudowa drogi powiatowej w GrajowieAutor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę rodzinę zmarłej o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus 579925890 Data dodania komentarza: 19.08.2021, 21:52Źródło komentarza: ŚMIERTELNE POTRĄCENIE PIESZEJ. APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ I NOSZENIE ODBLASKÓWAutor komentarza: Słony OlekTreść komentarza: Ja często leżę na jezdni. Lubię ten zapach. Szczególnie o poranku jest dość dobrze wyczuwalny. Wszystkim polecam. Pamiętajcie tylko o trójkącie ostrzegawczym i odblaskach!Data dodania komentarza: 25.11.2020, 18:24Źródło komentarza: 54-letni mieszkaniec Wieliczki najechał na mężczyznę leżącego na jezdni Autor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890 Data dodania komentarza: 24.11.2020, 21:27Źródło komentarza: Poznajcie historię Moniki, która walczy o powrót do zdrowia.Autor komentarza: kupiecTreść komentarza: Czy grozi nam czerwona strefa?Data dodania komentarza: 13.10.2020, 10:57Źródło komentarza: Powiat wielicki zmaga się z pandemiąAutor komentarza: TadeuszTreść komentarza: Stop blokowiskiem Wieliczki i okolicData dodania komentarza: 02.10.2020, 18:30Źródło komentarza: Spór o wielickie blokowiska nie ustaje. Głos zabierają posłowie i radni
Reklama
Reklama
a