Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 maja 2026 21:47
Reklama

ZATRZYMANY SPRAWCA KRADZIEŻY Z WŁAMANIEM

12 listopada br. do Komisariatu Policji w Gdowie zgłosiła się pokrzywdzona, która zawiadomiła mundurowych o kradzieży z włamaniem do jej domu. Kobieta poinformowała, iż sprawca po uprzednim wybiciu szyby, wszedł do budynku z którego ukradł elektronarzędzia o łącznej wartości blisko 15 tys. zł.
ZATRZYMANY SPRAWCA KRADZIEŻY Z WŁAMANIEM

Pokrzywdzona poinformowała również funkcjonariuszy, iż część skradzionych przedmiotów znalazła na jednym z portali internetowych, które zostały wystawione tam do sprzedaży.  Policjanci z Gdowa wspólnie z wielickimi kryminalnymi natychmiast przystąpili do działania i jeszcze tego samego dnia zapukali do drzwi podejrzanego, który wystawił przedmioty w sieci. W trakcie przeszukania jego domu, funkcjonariusze ujawnili elektronarzędzia w postaci m.in. szlifierki oscylacyjnej, rozdrabniarki do gałęzi, wkrętarki akumulatorowej, kosy spalinowej, szlifierki kątowej, spawarki, których łączna wartość to ponad 15 tys. zł. Okazało się, że część z tych przedmiotów pochodzi także z przestępstwa kradzieży z włamaniem do innych budynków mieszkalnych.
13 listopada br. 31 latek usłyszał zarzuty dotyczące pięciu kradzieży z włamaniem i przyznał się do ich popełnienia.  Większość przedmiotów pochodzących z przestępstw została odzyskana przez mundurowych i wróciła do prawowitych właścicieli. Za kradzież z włamaniem mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.   



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Wielkie zainteresowanie w Trzcianie. Seniorzy chcą działać razem Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów. Aż 63 mieszkańców pojawiło się na pierwszym spotkaniu dotyczącym utworzenia Klubu Seniora w Trzcianie. Uczestnicy nie tylko zadeklarowali chęć wspólnego działania, ale podjęli również decyzję o powołaniu stowarzyszenia, które ma integrować i aktywizować lokalnych seniorów.Data dodania artykułu: 07.05.2026 10:37Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0Wielkie zainteresowanie w Trzcianie. Seniorzy chcą działać razem 23-latek postrzelił swojego rówieśnika po imprezie, poszło o dziewczynę. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstw 3 maja br. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Krzeszowicach zatrzymali 23-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojego znajomego, poprzez oddanie w jego kierunku strzału z broni palnej. Sprawca decyzją Sądu został aresztowany na trzy miesiące.Data dodania artykułu: 07.05.2026 10:21Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 023-latek postrzelił swojego rówieśnika po imprezie, poszło o dziewczynę. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstw Kryminalni z Wieliczki zatrzymali podejrzanych o kradzieże z włamaniem Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zatrzymali 48-letniego mieszkańca Krakowa podejrzanego o kradzież z włamaniem do sklepu oraz kilku kradzieży z włamaniem do myjni samochodowych na terenie powiatu wielickiego. Zarzut pomocnictwa w kradzieży z włamaniem usłyszała również 29-letnia mieszkanka gminy Wieliczka.Data dodania artykułu: 07.05.2026 10:12Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 0Kryminalni z Wieliczki zatrzymali podejrzanych o kradzieże z włamaniem
Reklama
Reklama
Reklamahostovita.pl
umiarkowane opady deszczu

Temperatura: 15°C Miasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 2 km/h

Reklama
Reklamahostovita.pl
Reklama
Reklama
Reklama