Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 11:52

Dlaczego warto zamieszkać w Wieliczce?

Wieliczka to niewielkie miasto w sąsiedztwie krakowskiej aglomeracji. Znane jest z atrakcji turystycznych, które przyciągają przybyszów z całego świata. Każdy, kto choć raz był w Wieliczce i spacerował brukowanymi uliczkami lub oglądał panoramę pobliskiego Krakowa, chętnie tam wraca. Czy jednak Wieliczka to dobre miejsce do zamieszkania? Sprawdź, dlaczego warto rozważyć zakup mieszkania właśnie tam.
  • 31.05.2022 11:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Dlaczego warto zamieszkać w Wieliczce?

Po pierwsze – spokojne miejsce nieopodal dużej aglomeracji

Bliska odległość Wieliczki od Krakowa (15 km) sprawia, że miasteczko jest bardzo atrakcyjnym miejscem do zamieszkania dla osób, które cenią sobie ciszę, spokój i bezpieczeństwo. Kupując mieszkanie w Wieliczce, możesz uniknąć korków, smogu i wysokich kosztów życia. Z drugiej jednak strony wciąż będziesz mieszkać na tyle blisko od Krakowa, że dojazd do pracy, na uczelnie czy zakupy nie zajmie Ci około pół godziny.

Po drugie – niższe ceny mieszkań

W Krakowie za metr kwadratowy mieszkania trzeba zapłacić średnio 11 693 zł, w Wieliczce ceny te są znacznie niższe. Obecnie średnio za metr kwadratowy mieszkania zapłacisz tam 8 429 zł, a przeciętna wartość mieszkania wynosi 475 254 zł. Są jednak miejsca, gdzie mieszkania są dużo tańsze. Przykładowo w Bogucicach metr kwadratowy mieszkania kosztuje 6 416 zł, a przy ulicy Kubusia Puchatka jeszcze mniej, bo 4 109 zł. Nowe mieszkania w różnych częściach miasta znajdziesz na https://www.morizon.pl/nowe-inwestycje/wieliczka/.

Po trzecie – nowe inwestycje mieszkaniowe

Wieliczka nie jest dużym miastem. Jej całkowita powierzchnia to zaledwie 13,4 km2. Nie oznacza to jednak, że brakuje w nim miejsc na nowe inwestycje. Wręcz przeciwnie. Developerzy proponują mieszkania w niskiej zabudowie szeregowej na przykład na nowoczesnym osiedlu na wzgórzu z widokiem na Kraków. Osiedle Panorama Krakowa zlokalizowane jest przy ul. Podgórskiej. Kupisz tam zarówno mieszkania 2-, jak i 5-pokojowe o metrażu od 50 do 95 m2. Z kolei na Wzgórzu Wielickim kupisz wygodne apartamenty o powierzchni od 36 do 89 m2 w blokach z windą, podjazdem dla niepełnosprawnych i sprężonym parkingiem. Listę nowych inwestycji w Wieliczce sprawdzisz tutaj https://gratka.pl/nieruchomosci/inwestycje-deweloperskie/wieliczka

Po czwarte – dobrze rozwinięta infrastruktura

To małe małopolskie miasto jest cichym i spokojnym miejscem o bardzo dobrze rozwiniętej infrastrukturze. Na terenie miasta znajdują się zarówno małe, osiedlowe sklepy, jak i duże supermarkety. Działają tu przychodnie zdrowia, apteki, placówki edukacyjne, biblioteki oraz liczne obiekty sportowe. W Wieliczce organizowane są też liczne wydarzenia kulturalne i sportowe. Nie brakuje tu też atrakcji turystycznych, restauracji, placów zabaw, parków i innych miejsc, w których można spędzić czas wolny.

Po piąte – dobra komunikacja

Wieliczka ma dobre połączenie z Krakowem, do którego samochodem dojedziesz w zaledwie kilkanaście minut do pół godziny w czasie dużego natężenia ruchu. Z kolei do Zakopanego możesz wybrać się autobusem. Podróż zajmie Ci niewiele ponad dwie godziny. Ponadto miasto jest dobrze skomunikowane z autostradą A4, którą dojedziesz w zaledwie 1,5 godziny do Katowic lub Rzeszowa. W mieście jest też dobrze rozwinięta komunikacja miejsca. Obecnie w obrębie gminy funkcjonuje 10 linii autobusowych.

--- Artykuł sponsorowany ---


bezchmurnie

Temperatura: 24°CMiasto: Wieliczka

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 6 km/h

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Uzyskaj pożyczkę tutajTreść komentarza: Złóż wniosek o pomoc finansową tutaj z niskim oprocentowaniem 2%, aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się ze mną, korzystając z poniższych danych. https://en.wikipedia.org/wiki/Stefano_Pessina [email protected] WhatsApp: +48 732 104 284 Ciepłe powitanie Wiceprezes i Dyrektor Generalny, Walgreens Boots Alliance. Stefano PessinaData dodania komentarza: 01.06.2022, 11:27Źródło komentarza: Rozbudowa drogi powiatowej w GrajowieAutor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę rodzinę zmarłej o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus 579925890 Data dodania komentarza: 19.08.2021, 21:52Źródło komentarza: ŚMIERTELNE POTRĄCENIE PIESZEJ. APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ I NOSZENIE ODBLASKÓWAutor komentarza: Słony OlekTreść komentarza: Ja często leżę na jezdni. Lubię ten zapach. Szczególnie o poranku jest dość dobrze wyczuwalny. Wszystkim polecam. Pamiętajcie tylko o trójkącie ostrzegawczym i odblaskach!Data dodania komentarza: 25.11.2020, 18:24Źródło komentarza: 54-letni mieszkaniec Wieliczki najechał na mężczyznę leżącego na jezdni Autor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890 Data dodania komentarza: 24.11.2020, 21:27Źródło komentarza: Poznajcie historię Moniki, która walczy o powrót do zdrowia.Autor komentarza: kupiecTreść komentarza: Czy grozi nam czerwona strefa?Data dodania komentarza: 13.10.2020, 10:57Źródło komentarza: Powiat wielicki zmaga się z pandemiąAutor komentarza: TadeuszTreść komentarza: Stop blokowiskiem Wieliczki i okolicData dodania komentarza: 02.10.2020, 18:30Źródło komentarza: Spór o wielickie blokowiska nie ustaje. Głos zabierają posłowie i radni
a