Jubileusz 55-lecia działalności Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Gminy Gdów

  • 23.11.2021, 10:56
  • UG GDÓW
Jubileusz 55-lecia działalności Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Gminy…

W ubiegłą sobotę Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Gminy Gdów świętowała Jubileusz 55-lecia działalności. Uroczystości rozpoczęła Masza Święta, sprawowana w tej intencji, w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gdowie, podczas której można było usłyszeć utwory wykonane przez orkiestrę.

Druga część uroczystości odbyła się w Centrum Kultury w Gdowie, gdzie w imieniu Orkiestry życzenia okolicznościowe przyjęli Prezes Tadeusz Ciężarek oraz Kapelmistrz Adam Czyżowski.

Na ręce Prezesa i Kapelmistrza Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas przekazał prezent dla całej orkiestry w postaci voucheru na warsztaty muzyczne dla członków orkiestry.  Życzenia złożyły także Sekretarz Gminy Gdów Bożena Malarczyk oraz Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie Wioleta Chmiela, przekazując od całego zespołu Centrum list gratulacyjny oraz pamiątkową tablicę przedstawiającą orkiestrę oraz jej poszczególnych muzyków. Wywołane zdjęcia stanowiły dodatkowy prezent dla członków orkiestry. Oczywiście nie mogło zabraknąć słodkiego akcentu w postaci tortu.

Niewątpliwie radość Jubilatom sprawił także przygotowany specjalnie na to spotkanie film, prezentujący działalność orkiestry od początku jej działania, postacie kapelmistrzów, zdjęcia członków wykonane podczas tegorocznej sesji zdjęciowej a także archiwalne i współczesne zdjęcia z koncertów.

Spotkanie było doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowej działalności Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Gminy Gdów oraz podziękowania wszystkim Artystom, którzy występują i występowali w orkiestrze za pełną pasji pracę oraz promowanie bogactwa naszego dziedzictwa kulturowego.

Przypomnijmy, że powstanie i działalność Orkiestry w Gdowie łączy się ściśle z utworzeniem Państwowego Ogniska Muzycznego. Inicjatorem powstania tegoż ogniska był ówczesny przewodniczący Prezydium Gromadzkiej Rady Narodowej, a jednocześnie poseł na Sejm, pan Marcin Ciężarek. Orkiestra Dęta Gminy Gdów, działa nieprzerwanie od roku 1966. Od roku 1976 patronat nad zespołem sprawował Gminny Ośrodek Kultury w Gdowie, a od 2009 roku orkiestra działa w strukturach Centrum Kultury w Gdowie.

Wszystkich chętnych zapraszamy do obejrzenia 4 – minutowego filmu, przedstawiającego dotychczasową działalność orkiestry.

UG GDÓW

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu wielicka.tv. Tarnowskie Media Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie (33-101) przy ul. Cypriana Kamila Norwida 18 jest Administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe