Włoski mafiozo zatrzymany w Polsce. „Łowcy głów” w akcji

  • 19.11.2021, 09:27 (aktualizacja 19.11.2021, 11:28)
  • News4Media
Włoski mafiozo zatrzymany w Polsce. „Łowcy głów” w akcji policja
Polska policja zatrzymała członka jednej z najgroźniejszych organizacji przestępczych na świecie. ‘Ndrangheta zajmuje się głównie przemytem i handlem kokainą z Kolumbii.

Domenico F. został zatrzymany przez policję na jednej z ulic Krakowa. Wyśledzili go funkcjonariusze nazywani „łowcami głów”. Ich zadaniem jest tropienie, namierzanie i ujmowanie najgroźniejszych przestępców. A takim właśnie jest Domenico F.

Funkcjonariusze wiedzieli, że mężczyzna może przebywać w Polsce. Mieli też informacje, że to członek jednej z najgroźniejszych mafijnych organizacji przestępczych na świecie, o nazwie ‘Ndrangheta. „Dlatego też Policja włoska nawiązała współpracę z Punktem Kontaktowym ENFAST w Wydziale Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji (ENFAST – europejska sieć współpracy policyjnej zajmująca się poszukiwaniem najgroźniejszych przestępców Europy)” – wyjaśnia policja i dodaje, że od razu do akcji włączono policjantów z Krakowa. Tamtejsi „łowcy głów” przez kilka dni zbierali informacje i kiedy Domenico F. wjechał do Polski, to po kilku godzinach został zatrzymany.

„Domenico F. zostanie doprowadzony do sądu, który zadecyduje o jego ekstradycji na teren Włoch” – dodają policjanci.

‘Ndrangheta to włoska mafia, a raczej zrzeszenie różnych organizacji przestępczych. Zajmuje się głównie przemytem i handlem narkotykami – kokainą z Kolumbii. Mafia trudni się także handlem bronią, lichwą, wymuszeniami, praniem brudnych pieniędzy i dopuszcza się przestępstw gospodarczych.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu wielicka.tv. Tarnowskie Media Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie (33-101) przy ul. Cypriana Kamila Norwida 18 jest Administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe